Jak rychle rostou vlasy

Narodili jsme se s určitým množstvím vlasových folikulů, které budeme mít v životě. Na našem těle jich může být asi 5 milionů, ale naše hlava má asi 100 000 folikulů. Když stárneme, některé folikuly přestanou produkovat vlasy, což způsobuje plešatost nebo řídnutí vlasů.

Dermatologové se shodují na tom, že vlasy rostou v průměru 1,25 cm za měsíc. To je celkový počet 15 cm za rok. To, jak rychle vlasy porostou, je závislé na:

· věku,

· typu vlasů,

· celkovém zdraví člověka,

· jiných zdravotních podmínkách.

Fáze růstu vlasů

Vlasy rostou ve třech fázích a každé vlákno vlasů sleduje svou vlastní časovou osu. Tyto tři etapy jsou:

• anagen: aktivní fáze růstu vlasů, která trvá 2-8 let,

• katagen: přechodná fáze, kdy vlasy přestanou růst, trvá 4-6 týdnů,

• telogen: fáze odpočinku, kdy vlas vypadne, trvá 2-3 měsíce.

Průměrná lebka má 90-95 procent vlasových folikulů v anagenní fázi. To znamená, že asi 5 až 10 procent se nachází v telogenové fázi, což odpovídá 100-150 vlasům, které vypadají každý den.

Jak na silnější vlasy?

Vlasy jsou tvořeny keratinem a mrtvými kožními buňkami. I když neexistuje žádná přímá metoda, která by umožnila, aby vaše vlasy rostly rychleji, existují kroky, které můžete učinit, abyste udrželi vlasy zdravé a dlouhé.

1. Doplňujte vitamíny a živiny – vhodné jsou omega 3 mastné kyseliny, a zkontrolujte také, jestli nemáte nedostatek zinku nebo železa.

2. Aplikujte esenciální oleje – do svého šamponu přidejte několik kapek esenciálního oleje – skvěle se hodí dýňový nebo jojobový olej. Dále pak rozmarýnový nebo mátový.

3. Dopřejte si keratinové doplňky.

4. Používejte bílkoviny – Bílkoviny pomáhají stu vlasů a chrání je před chemickými a ekologickými škodami. Pokud své vlasy často vystavujete horkým teplotám (fén, žehlička na vlasy, kulma) bílkoviny mohou vaše vlasy ochránit.

Může se hodit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *