Jak rychle doplnit energii – Doporučujeme tyto způsoby!

Už jste někdy pocítili hroznou únavu v průběhu práce? Přesto je ale potřeba práci dokončit. A tak se hodí vědět, jak rychle doplnit energii. Existuje mnoho jednoduchých a bezpečných způsobů, jak na to.

Pijte vodu

Dehydratace je běžná, snadno napravitelná příčina nízké energie. Dokonce i mírná dehydratace může vyčerpat vaši energii a ovlivnit vaši schopnost přemýšlet a rozumět. Pokud máte nedostatek energie, zkuste vypít několik sklenic vody jako svůj první plán útoku.

* Snažte se pít vodu po celý den, a to nejen tehdy, když máte žízeň.

* Vypijte alespoň 2,5 až 3 litry vody denně.

* Pijte více vody, pokud cvičíte nebo fyzicky pracujete, abyste doplnili to, co jste vypotili.

* Vyhněte se konzumaci dehydratačních nápojů, jako je káva nebo sodovky.

Dejte si rychlou procházku

Desetiminutová procházka vás napumpuje energií pro další dvě hodiny. Energie načerpaná z cukru nebo kofeinu vám vystačí pouze na hodinu. Místo procházky můžete zkusit dělat dřepy, chůzi po schodech či výpady.

Běžte na sluníčko

Světlo potlačuje produkci melatoninu, spánkového hormonu. Pokud se nebude tento hormon produkovat, váš mozek pak nebude mít informaci, že jste unavení. Když tedy pocítíte únavu, vyjděte z tmavé kanceláře na sluníčku. Zde si můžete dát rychlou procházku nebo si zacvičit.

Dejte si svačinku plnou živin

Komplexní sacharidy (například zelená zelenina, celozrnné výrobky, jogurt, jablka) v kombinaci s bílkovinami (maso, vejce, oříšky, tofu, sýr) vás zasytí a přitom nezvýší hladinu cukru v krvi. Naopak sacharidy se rychle rozkládají, poskytnou okamžitou energii při zvýšení hladiny cukru v krvi, ale celý proces je velice rychlý. Po rozkladu sacharidů pocítíte znovu únavu. Bílkoviny a komplexní sacharidy se rozkládají průběžně a poskytují tak energii po celý den.

Smějte se

Podívejte se na krátké vtipné video nebo si přečtěte vtip. To odstraní tlak, který můžete pociťovat, a zároveň to zvýší vaši energii.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments