Jak rychle dostat alkohol z krve – Tipy jak odbourat alkohol z těla

Je dobré znát několik způsobů, jak urychlit vstřebávání alkoholu v krvi. V tomto článku vám nabídneme pět jednoduchých způsobů, jak se zbavit alkoholu v krvi za co nejkratší dobu. Následující tipy vám také mohou pomoci zbavit se běžných toxinů, pesticidů a dalších škodlivých látek, které každý den naše tělo přijímá.

1. Jezte probiotickou stravu

Probiotické potraviny (jako je kvalitní jogurt, naložená zelenina – například zázvor nebo zelí a třeba kim chi, kefír) obsahují probiotické bakterie, které jsou prospěšné pro vaše střeva a játra. Probiotika eliminují toxiny v těle a navíc snižují oxidační stres způsobený alkoholem.

2. Pijte zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty – obzvláště druh zvaný epigalokatechiny – které chrání játra od škod způsobených alkoholem. Navíc také pomáhají detoxikovat alkoholem zamořené části těla. Krátkodobým efektem je únik z kocoviny a dlouhodobým efektem je snížení tuku v oblasti břicha – pokud budete pít zelený čaj pravidelně. Káva toto dokáže také a obsahuje i antioxidanty, které mohou působit jako ochrana před alkoholem.

3. Voda s citronem – vyhněte se sladidlům

Část problémů s alkoholem je způsobeno dehydratací – proces metabolizmu alkoholu vede ke ztrátě vody z buněk a krevního řečiště. Takže hydratace je první krok, kterého byste se měli ráno po večírku dopustit. Pokud do vody navíc přidáte citron nebo citronovou šťávu, ještě více tím pomůžete játrům, která mají plno práce s tím, jak se snaží zbavit tělo toxinů.

4. Čerstvé ovoce a zelenina

Obzvláště chřest je jednou ze zeleniny, která pomáhá játrům metabolizovat toxiny. Také některá další zelenina a ovoce obsahují důležité antioxidanty, které pomáhají odbourávat alkohol z těla.

5. Cvičení

Studie prokázaly, že sportovci eliminují toxiny prostřednictvím pocení ve větší míře, než lidé, kteří žijí sedavým způsobem života. Fyzická aktivita tedy má za následek rychlejší odstraňování toxinů z těla – včetně těch, které pochází z alkoholu.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments