Jak rychle funguje těhotenský test – Za jak dlouho vyjde výsledek

Těhotenský test plní základní funkci – měl by vám pomoci určit, zda jste těhotná. Těhotenské testy jsou navrženy tak, aby zjistily, zda vaše moč nebo krev obsahuje hormon nazývaný chorionický gonadotropin (hCG). Tento hormon se v těle vyrobí hned po oplodnění vajíčka, které se připojí na stěnu ženské dělohy. Obvykle se to stane – ale ne vždy – asi 6 dní po oplodnění. Pokud jste těhotná, hladiny hCG rychle rostou rychle a zdvojnásobují každé 2 až 3 dny.

Různé druhy těhotenských testů

Dva hlavní typy těhotenských testů vás mohou informovat, jestli jste těhotná: testy moči a krevní testy.

Testy moči lze provádět doma. Mnoho žen si nejdříve zvolí domácí těhotenský test, který je vhodný udělat si asi týden po zmeškané periodě. Domácí těhotenské testy jsou soukromé a pohodlné. Tyto výrobky jsou dodávány s pokyny. Sledujte je důsledně, abyste získali co nejpřesnější výsledky. Po otestování můžete výsledek potvrdit tím, že zajdete za svým lékařem, který může provést ještě citlivější těhotenské testy.

Krevní testy se provádějí u lékaře, ale jsou používány méně často než testy moči. Tyto testy mohou detekovat těhotenství dříve než domácí těhotenský test, nebo asi 6 až 8 dní po ovulaci. Ale s těmito testy zase čekáte déle na výsledky.

Jak přesné jsou těhotenské testy?

Pro nejpřesnější výsledek je vhodné čekat až týden poté, co jste měli dostat menstruaci. Některé testy sice zaručují přesný výsledek i dříve, ale pak navrhují test zopakovat. Nejvhodnější doba pro vykonání testu je ráno.

Mateřské těhotenské testy jsou přesné přibližně na 99 %. Krevní testy jsou ještě přesnější.

Jak přesný domácí těhotenský test závisí:

* Na tom, jak pečlivě dodržujete pokyny.

* Jaký den menstruačního cyklu máte.

* Citlivosti těhotenského testu (prodávají se testy s cenou od cca 50 Kč až po několik stokorun).

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na