Jak rychle odkyselit organismus – Tipy na odkyselení organismu

Kyselost v těle je spojováno s bolestí, nadváhou a mnoha dalšími zdravotními problémy. V malých množstvích mohou kyselé potraviny jako cukr, přísady do potravin, maso, oleje, trans-tuky a smažené potraviny ovládat detoxikační systémy vašeho těla – ledviny i zásoby minerálů. Ale časem může kyselost mít mnoho škodlivých účinků na tělo.

Kyselina může poškodit tkáně, klouby, orgány a žlázy, což vede k velkému počtu nerovnováh nebo dysfunkcí. Nadměrné množství kyselin musí být odstraněno, jinak bude kyselina uložena v tkáních a kloubech, což způsobí poškození v průběhu času. Kyselina vyčerpává alkalické zásoby minerálů v těle, zejména vápník z kostí a hořčík ze svalů.

Naštěstí existují způsoby jak rychle odkyselit organismus. Zde uvádíme 10 z nich, pro větší energii a vitalitu.

1. Začněte svůj den velkou sklenicí vody se šťávou z celého čerstvě vymačkaného citronu. I když se citrony mohou zdát kyselé, mají opačný účinek na vaše tělo, protože ho odkyselují.

2. Jezte velký zeleninový salát zalitý citronovou šťávou a olivovým olejem. Listová zelenina patří mezi nejlepší zdroje alkalických minerálů, jako je vápník.

3. Svačte syrové, neslazené a nepražené mandle. Mandle jsou plné přírodních alkalických minerálů, jako je vápník a hořčík, které pomáhají vyvážit kyselost při rovnováze hladiny cukru v krvi.

4. Pijte mléko bez laktózy ve smoothie spolu s lesními plody a přidaným zeleným práškem, jako je spirulina, chlorella nebo jiné.

5. Vydejte se každý den na procházku nebo provozujte jiné cvičení. Cvičení pomáhá přemísťovat kyselé odpadní produkty.

6. Zhluboka dýchejte. V ideálním případě zvolte místo, které poskytuje čerstvý vzduch, bohatý na kyslík. A držte se dál od chemicky laděných osvěžovačů vzduchu a vonných svíček.

7. Držte se rostlinné stravy. Během metabolismu masa zůstává zbytek kyseliny.

8. Vyhněte se cukrovému dezertu nebo sodovkám. Cukr je jednou z nejhorších surovin, které konzumujeme. Potřebujete více než 30 sklenic vody, abyste neutralizovali kyselost jedné sodovky.

9. Přidejte do své stravy co nejvíce zeleniny. Brambory ani batáty se nepočítají, protože obsahují vysoké množství sacharidů. Vhodnou volbou je chřest, dýně, paprika a další.

10. Také klíčky jsou skvělé v každodenní stravě, protože jsou extrémně alkalizující a přeplněné živinami a stimulujícími enzymy.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na