Jak rychle odmastit vlasy – Pár rad, jak dát sbohem mastným vlasům

Na něco, co roste přirozeně, potřebují vlasy hodně péče. Musíte je kartáčovat, mýt, stříhat, chránit před sluncem, teplem a chemickým poškozením; nemluvě o skutečném stylingu, který potřebujete, chcete-li vypadat dobře. Jedna z nejhorších vlastností vlasů je ta, že se mastí. A zabývat se mastnými vlasy rozhodně není zábavné.

Stejně jako vaše kůže, vlasy produkují maz, který může zanechat nevzhledný lesk. Jako řešení se nabízí – umýt vlasy. Avšak příliš časté mytí může povzbudit vaše vlasy k tvorbě dalšího mazu, což vede k tomu, že se vlasy mastí rychleji. Naštěstí existují i jiné možnosti.

Absorbujte maz s absorpčními ubrousky na obličej

V regálech obchodů existuje spousta výrobků na mastné vlasy, můžete zkusit využít některý z nich. Na vlasy jsou účinné i absorpční ubrousky na obličej, které můžete nosit s sebou, například v kabelce. Dokážou vás zbavit i mastných vlasů tak, že je přiložíte ke kořínkům a stíráte je po směru růstu vlasů.

Vetřete do vlasů dezinfekci na ruce

Dezinfekční prostředek na ruce obsahuje alkohol pro zabíjení bakterií a stejně jako parfém vysuší mastnotu ve vlasech.

Použijte vlhčené ubrousky

Stejný koncept jako parfém a dezinfekce rukou – ingredience vlhkých ubrousků nasávají vlhkost z vlasů a nechávají je bez mastnoty. Jen se dbejte na to, abyste vlasy nevysušili příliš!

Parfém ve spreji

Nejen, že díky parfému překryjete vůni nemytých vlasů, díky obsahu alkoholu se zbavíte i přebytečné mastnoty. Nepoužívejte toto do každodenní rutiny, protože časem by vaše vlasy mohly být přesušené, což by je mohlo poškodit.

Skryjte mastnotu vlasovými doplňky

Šátky, čepice, čelenky – to vše může posloužit k ukrytí mastných vlasů. Pomohou dokonce i sluneční brýle na hlavě. Zkuste to, nikdo nezjistí, že skrýváte mastné vlasy.

Použijte suchý šampon

Jakmile si všichni uvědomili, že opravdu nemusíte každý den mýt vlasy, abyste je udrželi čisté, každá společnost vyrábějící vlasovou kosmetiku přišla se suchým šamponem. Skutečně funguje i proti mastným vlasům.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments