Jak rychle odstranit puchýř – Jak se zbavit puchýře snadno a rychle

Puchýře jsou nepříjemnou záležitostí. Nejenže způsobují bolest, ale jsou také velice nevzhledné. Úplně první věc, kterou můžete udělat, je investovat do pohodlných bot. Ale všichni víme, že ne vždy se nám to podaří a na některé příležitosti se hodí víc, než jen tenisky. Puchýřům se prostě nevyhneme. Zejména začátek jarní sezóny, kdy se přezouváme z teplých ponožek do sandálů, je kritický. Jak rychle odstranit puchýře?

1. Nechte puchýř na pokoji

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je nechat puchýř na pokoji, obzvláště, pokud ještě neprasknul.

2. Udržujte puchýř čistý

Noste takovou obuv, která nebude do puchýře zasahovat, a snažte se udržovat jej v čistotě. Pokud pracujete v zaprášených místnostech, je lepší puchýř přelepit náplastí. A nezapomeňte na každodenní hygienu.

3. Zkuste aloe vera

Pokud vám puchýř způsobuje bolest, můžete napomoct jeho uzdravení s pomocí aloe vera gelu. Ten má protizánětlivé vlastnosti, udržuje puchýř čistý a navíc má chladící efekt.

4. Neodstraňujte kůži z puchýře

Když už se vám stane, že puchýř praskne, rozhodně z něj neodstraňujte přebytečnou kůži. Pokud je puchýř na takové oblasti, u které víte, že by prasknul, můžete to raději udělat sami. Sterilizujte jehlu v alkoholu a poté puchýř propíchněte. Nechte vytéct tekutinu a potřete alkoholem.

5. Náplasti

Náplasti jsou užitečné, protože snižují tření. Doma ale nazujte pohodlnou obuv, která nezasahuje do puchýře, a odlepte náplast. Je důležité, aby puchýř „dýchal“.

6. Udělejte si lázeň na nohy ze zeleného čaje

Zelený čaj má protizánětlivé vlastnosti, které napomáhají hojení. Lázeň si připravíte následovně: do lavoru nalijte 3 litry vroucí vody a vložíte 3 nebo 4 sáčky zeleného čaje. Nechte 10 minut luhovat, poté sáčky vyjměte. Přidejte lžičku jedlé sody (má antiseptické vlastnosti). V této lázni si namáčejte nohy s puchýřem.

7. Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální vlastnosti, potírejte jím postiženou oblast.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na