Jak rychle oloupat mandle – Přinášíme několik rad, jak na to

Oloupané mandle vyžaduje spousta receptů – nejen pražené mandle, ale například také marcipán, mandlové mléko a spousta řeckých jídel a dezertů. I když můžete koupit již oloupané mandle, je levnější koupit mandle i se slupkou a doma si je oloupat. Pokud jich nebudete loupat kila, tak se vám to určité vyplatí. Navíc, loupání mandlí nezabere tak moc času. Zde je návod, jak snadno a rychle oloupat mandle.

Postup loupání mandlí

Na loupání mandlí existuje snad jediný skutečně fungující postup:

1. Nachystejte si své mandle (s kůží). Dejte pozor, abyste koupili syrové mandle, bez soli, oleje atd.

2. Připravte si vařící vodu – je jen na vás, kde ji vezmete, jestli z rychlovarné konvice nebo ji ohřejete v hrnci na plotně.

3. Mandle nasypte do malé misky a zalijte je horkou vodou. Aby mandle zůstaly křupavé, nechte je ve vodě asi jen na jednu minutu.

4. Slijte vodu a nechte mandle usušit – například na cedníku nebo sítku.

5. Když už jsou mandle dostatečně vychladlé na to, abychom je mohli uchopit rukou, je čas na loupání.

6. Nejprve mandle vysušte. To uděláte tak, že je nasypete na papírový ručník nebo bavlněnou utěrku. Už jen samotným třením utěrky o mandle můžete některé mandle oloupat.

7. Zbylé mandle budete muset oloupat ručně. Chyťte každou mandli mezi palec a ukazovák a jemně zakruťte. Někdy pomůže jen pohyb, jako byste chtěli mandli vymáčknout ze slupky.

· Můžete zabránit tomu, aby kluzké mandle létali po místnosti a použít svou druhou ruku jako štít.

· U některých mandlí jde kůže odstranit snadno, u jiných ne. Někdy bude potřeba, abyste použili nehty nebo malý nožík k odškrábnutí mandle.

8. Nechte mandle uschnout.

Závisí na receptu, ve kterém budete chtít mandle použít – někdy je vysušení mandlí nutné, jindy budete smět pracovat i s mokrými mandlemi. Pro zvýraznění chuti a zachování křupavosti se v některých receptech vyplatí mandle opražit nasucho na pánvi před jejich použitím.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na