Jak rychle otěhotnět – Pár tipů jak otěhotnět rychleji

Možná jste opravdu dychtiví otěhotnět, nebo možná doufáte, že budete mít dítě v určitém ročním období. Zde je pět způsobů, jak zvýšit vaše šance na rychlé počínání, stejně jako určité pokyny, kdy máte být znepokojeni možným problémem s plodností.

1. Zajděte za svým lékařem

Naplánujte si prohlídku u svého lékaře, abyste zjistili, zda jste v nejlepším stavu pro to, mít dítě – a zjistíte, jaké změny by mohly pomoci. Pravděpodobně nebudete schopni vyřešit všechny zdravotní problémy okamžitě, ale o co dříve provedete tyto kroky, tím dříve se připravíte na zdravé těhotenství.

2. Plán na zdravé těhotenství

Začněte užívat kyselinu listovou nejméně jeden měsíc předtím, než se rozhodnete otěhotnět. Tato živina může dramaticky snížit riziko některých vrozených vad. Před otěhotněním byste se také měli zbavit všech nezdravých návyků (kouření, alkohol, užívání léků), dostaňte se na zdravou váhu a omezte příjem kofeinu na méně než 300 mg denně. Zjistěte, co ještě můžete udělat před časem, pro zdravý začátek vašeho dítěte.

3. Zjistěte, kdy ovulujete

Klíčem k rychlejšímu otěhotnění je zjistit, kdy budete ovulovat nebo kdy uvolníte vajíčko z vaječníku. Ovulujete pouze jednou každý menstruační cyklus. Pokud můžete zjistit, kdy budete ovulovat, vy a váš partner si můžete naplánovat nejlepší čas pro početí. K určení, kdy ovulujete, můžete použít několik různých metod. Pokud máte nepravidelnou menstruaci, určení ovulace může být obtížné. Požádejte o pomoc svého lékaře.

4. Mějte sex ve správný okamžik

Jakmile znáte svůj časový rámec pro ovulaci, plánujte sex během vašeho nejplodnějšího okna, což je dva až tři dny před ovulací i v den, kdy ovulujete. Pokud si nejste jisti, kdy bude plodná doba, snažte se o sex každý druhý den během druhého a třetího týdne svého cyklu.

5. Povzbuďte spermie

Silné a zdravé spermie mají nejlepší příležitost oplodnit vajíčko. Váš partner může udělat několik věcí, aby se pokusil zlepšit svou plodnost:

* Vyhnout se tabákovým a rekreačním drogám.

* Omezit alkoholické nápoje.

* Zajistit zdravou váhu, pokud máte výraznou nadváhu.

* Získejte dostatek klíčových živin – jako je zinek, kyselina listová a vitamin C -, které pomáhají produkovat silné a hojné spermie.

* Nedopřávejte si horké koupele a sauny, protože teplo zabíjí spermie.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na