Jak rychle rostou houby – Jak dlouho rostou?

Většina hub roste rychle. Houby nepatří mezi zelené rostliny ani mezi živočichy. Jsou spojovány s plísněmi a kvasinkami. Většina hub rychle dorůstá a stejně rychle se rozpadá. Některé se objeví doslova přes noc. Houby neobsahují chlorofyl a většina se považuje za saprofyty. To znamená, že získávají svou výživu z metabolizace neživé organické hmoty.

Fakta

Spórám hub může trvat několik hodin až několik dní, než vyrostou. Houbový organismus, který produkuje houbu, se nazývá mycelium. Tento organismus vylučuje enzymy, které tráví organickou hmotu. Mycelium má nakonec dostatek energie k reprodukci – pokud jsou správné podmínky. Mezi faktory ovlivňující růst hub patří teplo, vlhkost a délka dne. Houby mohou žít v půdě už od léta a produkovat je až tehdy, kdy budou dobré podmínky.

Tělo houby ukládá živiny a další esenciální sloučeniny, a když je skladován dostatek materiálu a podmínky jsou správné, začnou plodit – vytvářet houby. Část houby, kterou vidíme, je pouze “ovocem” organismu. Živé tělo houby je mycelium vyrobené z pásu drobných vláken nazývaných hyfy. Mycelium je obvykle ukryto v půdě, ve dřevu nebo jiném zdroji potravy.

Druhy hub

Existuje mnoho druhů hub. Houby, které rostou v mulčování, se mohou objevit přes noc. Pěstitelé houby kultivují a určité druhy je obtížné vypěstovat v jakémkoliv množství. Většina hub tvoří z buněk chitin své buněčné stěny. To je stejný materiál jako tvrdé vnější pláště hmyzu a jiných členovců. Rostliny nevyrábějí chitin.

Rychlost růstu

Stejně jako většina organismů bez tepelné regulace (nemohou ovládat ani udržovat teplotu těla), houby rostou rychleji, když je teplejší počasí. Zkuste měřit tempo růstu stejné houby při různých teplotách. Jakmile se vytvoří mladé houby, které vypadají jako tučná bílá tužka, můžete měřit délku mladé houby každých 4 nebo 8 hodin. Pokud je teplota příliš nízká, houba bude růst velmi pomalu nebo vůbec ne. Je-li teplota příliš vysoká, houba pravděpodobně zemře.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments