Jak rychle rostou vlasy

Narodili jsme se s určitým množstvím vlasových folikulů, které budeme mít v životě. Na našem těle jich může být asi 5 milionů, ale naše hlava má asi 100 000 folikulů. Když stárneme, některé folikuly přestanou produkovat vlasy, což způsobuje plešatost nebo řídnutí vlasů.

Dermatologové se shodují na tom, že vlasy rostou v průměru 1,25 cm za měsíc. To je celkový počet 15 cm za rok. To, jak rychle vlasy porostou, je závislé na:

· věku,

· typu vlasů,

· celkovém zdraví člověka,

· jiných zdravotních podmínkách.

Fáze růstu vlasů

Vlasy rostou ve třech fázích a každé vlákno vlasů sleduje svou vlastní časovou osu. Tyto tři etapy jsou:

• anagen: aktivní fáze růstu vlasů, která trvá 2-8 let,

• katagen: přechodná fáze, kdy vlasy přestanou růst, trvá 4-6 týdnů,

• telogen: fáze odpočinku, kdy vlas vypadne, trvá 2-3 měsíce.

Průměrná lebka má 90-95 procent vlasových folikulů v anagenní fázi. To znamená, že asi 5 až 10 procent se nachází v telogenové fázi, což odpovídá 100-150 vlasům, které vypadají každý den.

Jak na silnější vlasy?

Vlasy jsou tvořeny keratinem a mrtvými kožními buňkami. I když neexistuje žádná přímá metoda, která by umožnila, aby vaše vlasy rostly rychleji, existují kroky, které můžete učinit, abyste udrželi vlasy zdravé a dlouhé.

1. Doplňujte vitamíny a živiny – vhodné jsou omega 3 mastné kyseliny, a zkontrolujte také, jestli nemáte nedostatek zinku nebo železa.

2. Aplikujte esenciální oleje – do svého šamponu přidejte několik kapek esenciálního oleje – skvěle se hodí dýňový nebo jojobový olej. Dále pak rozmarýnový nebo mátový.

3. Dopřejte si keratinové doplňky.

4. Používejte bílkoviny – Bílkoviny pomáhají stu vlasů a chrání je před chemickými a ekologickými škodami. Pokud své vlasy často vystavujete horkým teplotám (fén, žehlička na vlasy, kulma) bílkoviny mohou vaše vlasy ochránit.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na