Jak rychle snížit cukr v krvi

Extrémně vysoké hladiny cukru v krvi mohou být nebezpečné a mohou způsobit trvalé zdravotní komplikace. Pokud jste zaznamenali krevní cukr, který zůstal vysoký po dobu delší než 24 hodin, aniž by došlo k jeho poklesu (a poté, co bylo vynaloženo úsilí na snížení hladiny cukru v krvi), musíte navštívit lékaře. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete provést k rychlému snížení hladiny cukru v krvi.

Dostatečná hydratace

Čím více vody pijete, tím lépe. Vypijte alespoň dvě sklenice vody najednou. Voda pomáhá proplachovat váš systém a stabilizovat glukózu v krevním oběhu.

Cvičení

Cvičení je dobrý způsob, jak získat lepší kontrolu hladiny cukru v krvi a udržet hladinu cukru v krvi ve zdravém rozmezí jako součást vašeho rutinního řízení diabetu. Ale cvičení může také pomoci snížit hladinu cukru v krvi, když je nadměrně vysoká tím, že vaše srdce čerpá více krve, což rychleji spotřebuje glukózu v krvi. Jako bonus se začnou tvořit endorfiny, což pomůže tělu cítit se lépe. Snažte se udržet srdeční frekvenci po dobu nejméně 10 až 15 minut.

Jezte jídlo bohaté na bílkoviny

Bílkoviny působí jako stabilizátor hladiny cukru v krvi a mohou zpomalit absorpci glukózy. Jeden ze symptomů vysoké hladiny cukru v krvi je zvýšený hlad. Bílkoviny pomohou uspokojit tento hlad a touhu po jídle a současně snižují hladinu cukru v krvi. Ale pozor, nekonzumujte bílkoviny spolu s cukry (například slazené oříškové tyčinky). Jako lehká svačinka, která vám pomůže snížit cukr v krvi, jsou přírodní oříšky nebo lžíce nesoleného a neslazeného arašídového másla.

Sledujte svůj příjem sacharidů

Tělo rozkládá sacharidy na cukry (nejčastěji na glukózu) a poté inzulin posouvá cukry napříč vašimi buňkami. Pokud sníte velké množství sacharidů nebo máte problémy s funkcí inzulinu, tento proces selhává a hladina cukru v krvi stoupá. Zkuste se zaměřit na nízko sacharidové diety.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na