Jak rychle snížit vysoký krevní tlak – Zde je pár rad

Váš krevní tlak kolísá přirozeně po celý den. Všechno, co jíte, děláte a myslíte, může potenciálně ovlivnit tato čísla. Pokud je diagnostikován vysoký krevní tlak, je potřeba změnit životní styl, zavést stravu s nízkým obsahem tuku a cvičení. Krevní tlak lze snížit i rychle, se zavedením vhodných potravin a dostatečným množstvím vody.

Močopudné potraviny

Jezte přírodní diuretické potraviny, jako je meloun a brusinky, pokud nejsou kontraindikovány zdravou anamnézou nebo léky na předpis. Pro průměrné zdravé dospělé tyto potraviny vyvolávají snížení extra tekutin v tkáních, což sníží pracovní zátěž srdce a sníží váš krevní tlak.

Dostatek tekutin

Vyhněte se kofeinovým, sladkým nebo alkoholickým nápojům. Pijte dostatek vody. Přestože nadbytek tekutin v tkáních může přispět k vysokému krevnímu tlaku, dobře hydratované žíly a tepny ulehčí pracovní zátěž srdce. Jak kofein, tak alkohol mohou dramaticky zvýšit krevní tlak. Cukrové nápoje, jako je soda, mohou v průběhu trávení zvýšit váš krevní tlak.

Zdravé ovoce a zelenina

Jezte mnoho čerstvého, syrového ovoce a zeleniny. Tyto výživné přírodní potraviny jsou plné vitaminů, minerálů a vlákniny, které mohou při trávení snížit váš krevní tlak. Minerály, jako je draslík a vápník, obsažené v těchto potravinách, hrají klíčovou roli při regulaci krevního tlaku. Zkuste salát obsahující rajčata, špenát, česnek a celer – které mohou pomoci snížit váš krevní tlak.

Vyhněte se soli

Vyhýbejte se soleným pokrmům, jako jsou konzervované produkty, balená jídla nebo sójové omáčce. Tyto potraviny obsahují obvykle vysoké množství sodíku, který může rapidně zvýšit váš krevní tlak.

Kajenský pe

Jedná se o pravděpodobně nejrychlejší způsob, jak snížit vysoký krevní tlak. Kajenský pepř je silný vazodilatátor, což znamená, že pomáhá rozšířit krevní cévy a zlepšit tok krve. Tento účinek přirozeně snižuje hladiny krevního tlaku tím, že zvyšuje rychlost, kterou krev proudí v celém oběhovém systému.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments