Jak rychle srazit horečku – Jak se jí co nejrychleji zbavit

horečka je přirozená reakce vašeho těla na boj proti virům a bakteriím tím, že oslabuje bakterie a omezuje jejich schopnost reprodukce. Pomáhá také vypalovat toxiny a stimuluje imunitní systém. Vzhledem k tomu, že horečka je metodou těla, která se má léčit sama o sobě, měla by být „léčena“ pouze tehdy, když je tělo příliš slabé, aby zvládlo infekci, nebo když je horečka příliš vysoká. V takovém případě je třeba se horečky zbavit rychle. Jak na to?

Pijte dostatek tekutin

Vypijte alespoň sklenici vody každé dvě hodiny. Za den byste měli zvládnout alespoň 2,5 litru tekutin – nejlépe vody. Dehydratace může způsobit zvýšení teploty a často vede k bolestem hlavy, závratím, svalovým křečím, nízkému krevnímu tlaku a záchvatům.

Oblečte si pohodlné oblečení

Volné a pohodlné oblečení vám pomůže uvolnit tělo a zlepšit cirkulaci vzduchu. Svlečte si přebytečný oděv nebo odstraňte přikrývky, které mohou zachytit teplo a způsobit, že horečka bude trvat déle. Přírodní vlákna, například bavlna, bambus nebo hedvábí, často dýchají lépe než umělá vlákna, jako je akryl nebo polyester.

Snižte pokojovou teplotu

Vysoké teploty mohou způsobit, že horečka bude trvat déle a způsobí nadměrné pocení, které může vést k dehydrataci. Teplota v místnosti by měla být ideálně 22 – 25 °C.

Odpočívejte

Dostatečný odpočinek pomáhá tělu léčit se rychlejším tempem při posilování imunitního systému.

Léky na horečku

Pokud je horečka velmi vysoká nebo způsobuje vážné nepohodlí, můžete užívat léky na snížení horečky. Užívejte léky vždy podle návodu. Vezměte nejmenší možnou dávku. Děti do 18 let by neměly užívat aspirin, pokud to není výslovně doporučeno lékařem.

Dejte si teplou sprchu

Teplá sprcha nebo koupel, která trvá 5-10 minut, může pomoci stimulovat pot, který udržuje vaše tělo v pohodě, uklidňuje bolavé svaly a odblokovává dutiny. Ujistěte se, že voda není příliš horká, aby nedošlo ke zvýšení teploty v jádře, což může způsobit, že horečka bude trvat déle.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments