Jak rychle udělám BMI výpočet

Už jste slyšeli o hodnotě, kterou je BMI index? Pokud ne, je třeba uvést, že se jedná o číslo, které si zjišťuje hlavně ten, kdo chce vědět, jak je na tom v rámci své hmotnosti.

Jde o takzvaný Body Mass Index, který člověku řekne zda má podváhu, zda má ideální váhu, nebo i to, zda trpí podváhou, nebo dokonce obezitou prvního či druhého stupně. Zjistit výsledek je dnes poměrně snadné, jelikož online kalkulátory přijdou s výsledkem za pár vteřin. A jaký vzorec k tomu používají?

BMI výpočet pracuje s dvěma klíčovýma hodnotama

Aby mohl být výpočet proveden, je třeba znát dvě hodnoty. Ty zjistí každá osoba poměrně snadno. První hodnotou, kterou BMI výpočet potřebuje, je výška. Stačí tedy vzít metr a změřit se. Nepoužívá se však výška v centimetrech, jak je často zvykem uvádět, ale používá se hodnota uváděná v metrech. Tou druhou důležitou hodnotou je samozřejmě hmotnost. Tu lze zjistit také velmi snadno, jelikož si stačí stoupnout na váhu. Jednotkou, ve které je třeba váhu zjistit, je kilogram. Tedy naprostá klasika, jelikož málokdo a málokdy uvádí svou váhu v gramech. To je zcela výjimečná věc.

Jak se BMI počítá? Je to jednoduché

Nyní se už můžeme podívat na to, jak se daný index tělesné hmotnosti počítá. Základem je váha uvedená v kilogramech, která se následně vydělí výškou. Nikoliv ale klasickou naměřenou výškou v metrech, jelikož tato hodnota je takzvaně na druhou. V daném vzorci má samozřejmě prioritu a až poté může být zjištěno reálné BMI. Pokud se rozhodnete pro ruční výpočet, mělo by vám vyjít dvoumístní číslo. Právě to následně porovnáte s tabulkou a zjistíte, zda je vaše váha v normálu, nebo nikoliv. Zajímavostí daného indexu je také to, že umí ukázat nejenom nadváhu, ale i podváhu. To jasně ukazuje na jeho celkovou univerzálnost a také použitelnost v podstatě kýmkoliv na světě.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na