Jak rychle uklidit – Tipy na rychlý úklid domácnosti

Mnoho z nás má opravdu málo času a musí najít způsob, jak rychleji zvládnout svou práci. To jistě platí i při úklidu domácnosti. Naštěstí existují zkratky, nástroje a metody, které vám pomohou rychleji uklízet. Ať už se jedná o hosty, které během několika minut přijedou, nebo jen hledáte rychlou údržbu, použijte následující triky a váš domov bude čistý v okamžiku.

Klíče rychlého úklidu

Rychlé čištění není určeno k tomu, aby vaše domácí bílá rukavice byla čistá. Místo toho je všechno o udržování pořádku a čistoty. Jedná se o jednoduché triky, které vás mohou motivovat a pomoci vám co nejúčinněji uklidit.

Urychlete si úklid

Následující uklízecí zkratky vám ušetří nějaký ten čas:

* Prach: utírejte prach s rozmyslem – nejprve nejvyšší místa, protože prach bude padat dolů.

* Okna a zrcadla: na jejich čištění použijte staré noviny a ocet. Jedná se o extra jednoduchou, ale extra účinnou pomoc.

* Mikrovlnná trouba: dejte do mikrovlnné trouby misku s vodou a nechte tak dvě minuty vařit. To zvlhčí nečistoty a usnadní jejich odstranění.

* Lednice: každý den se dívejte a odstraňujte staré jídlo. Vnitřní část lednice můžete umýt pečící sodou.

* Trouba: pro rychlé čištění trouby naneste čistič do trouby a nechte přes noc. Ráno snadno troubu vyčistíte.

* Mytí nádobí: když začínáte vařit, napusťte si dřez vodou a v průběhu vaření umývejte nádobí, které už nepotřebujete. Uvidíte, že ušetříte čas.

Každá místnost 15 minut

Stanovte si čas – 15 minut na jednu místnost. To vás motivuje k rychlejším pohybům. Důležité ale naplánovat si vše tak, abyste nepracovali chaoticky. Například nevysávejte dříve, než utřete prach. Klíčem je připravit se a přesně vědět, co je třeba udělat.

Pokud je to minimum, co můžete udělat, váš dům bude stále připraven sloužit vaší rodině a přivítat nečekané hosty. Mnoho vyčištění je pro děti jednoduché jako průvodce v jejich vlastním čištění.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na