Jak rychle usušit boty – Tipy, jak nejrychleji usušit boty

Chůze v mokrých nebo vlhkých bot vede k puchýřům a k pálení. Pokud máte na jejich vysušení pouze několik hodin, můžete využít několik možností, jak boty rychle usušit. Metoda, kterou zvolíte, by měla záviset na konstrukci obuvi a materiálu, aby se předešlo nenapravitelným škodám.

Sušička

Podívejte se na stavbu vašich bot. Pokud jsou syntetické nebo bavlněné, bez tvrdých podrážek, mohou jít do sušičky. Kožené boty, atletické boty s gelovými jádry byste do sušičky dávat neměli.

1. Nejprve boty očistěte od bláta, trávy a dalších nečistot. Opláchněte je například zahradní hadicí nebo je vyperte v pračce. Je vhodné spolu s botami přidat také staré ručníky na vyložení bubnu pračky.

2. Odstraňte tkaničky (pokud jste to již neudělali).

3. Naplňte sušičku starými ručníky a přidejte své boty a tkaničky dejte kolem horní části dveří sušičky, ať se také suší.

4. Nastavte sušičku na nízký nebo střední cyklus (maximálně 60 minut).

5. Zkontrolujte, zda jsou boty po dokončení cyklu suché.

Ventilátor

Pokud máte odolné kožené nebo atletické boty s gelovou podrážkou, bude tato metoda dobře fungovat. Syntetické a bavlněné boty se budou sušit déle.

1. Očistěte boty.

2. Připravte si robustní stolní ventilátor. Měl by být vyšší než délka bot a dostatečně robustní, aby na něm boty mohly viset.

3. Umístěte ručník pod přední část ventilátoru, aby zachytil přebytečnou vodu. Pracujte v technické místnosti, abyste si neušpinili interiér domu.

4. Odstraňte tlusté vložky. Umístěte je na radiátor nebo do sušičky.

5. Ohněte starý věšák nebo tlustý drát do tvaru písmene S. Na jednom konci instalujte háček, kterým drát připevníte k ventilátoru, na druhém konci pověsíte boty. Ty co nejvíce otevřete, aby se vzduch dostal do vnitřní části bot.

6. Nechte foukat 1 až 2 hodiny.

Noviny

Tato metoda se hodí zejména pro kožené boty a boty s tvrzenou podrážkou.

1. Vyhoďte všechny stránky s tmavým inkoustem nebo obrázky.

2. Očistěte boty.

3. Noviny dejte dovnitř bot – naplňte jimi špičky. Pokračujte, dokud nebude celá stélka naplněna novinami.

4. Postavte boty v dobře větraném prostoru domu.

5. Noviny zlikvidujte a za hodinu proces opakujte znovu se suchými novinami. Možná bude třeba měnit noviny několikrát.

0 0 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments