Jak rychle usušit prádlo – Tipy na rychlé schnutí prádla

Odstranit vodu z textilie můžete jakýmkoli způsobem: teplem, otáčením, proudem vzduchu nebo tlakem. Zkuste umístit čerstvý, suchý ručník do sušičky, abyste urychlili proces absorpce vody. Vyzkoušejte žehlení nebo vysušení oděvu v páře. Zde jsou popsány způsoby, jak rychle usušit prádlo, pokud nemáte sušičku.

Odstraňování nadměrné vody

* Můžete použít pračku v programu na odstředění, což vám pomůže zbavit se velkého množství vody z oblečení.

* Dalším způsobem je vymačkat z oblečení vodu ručně – což může být fyzicky namáhavé a ne tak účinné jako pračka. Někdy to ale jinak nejde.

* Malé kousky oblečení můžete sušit také v odstředivce na salát.

Vysoušeč vlasů

Vysoušeč vlasů neboli fén, má dnes už každý lepší hotel. Můžete jej použít k rychlému a intenzivnímu sušení oděvu. Nejprve odstraňte nadměrnou vodu a poté držte fén v blízkosti oděvu a kousek po kousku sušte. Postupujte pomalu po celém povrchu oděvu. Vysušte je zevnitř i zvenku.

Radiátor

V zimě můžete využít sušení na radiátoru – předtím opět odstraňte nadměrné množství vody z oblečení. Využít můžete i jiné zdroje tepla – jako je krb, trouba, pec nebo kotel.

Proudění vzduchu

Umístěte oblečení tam, kde proudí vzduch – například ho zavěste do okna a otevřete další okno, aby vznikl průvan. Využít můžete také ventilátor.

Žehlička a ručník

Položte si mokrý oděv na žehlicí prkno, jako byste ho chtěli žehlit a nahoru dejte tenký ručník (nebo plátěnou utěrku). Žehlete oděv přes tento ručník, až se zbavíte vody, můžete žehlit už jen přímo oblečení. Otáčejte oblečení zepředu i zezadu, zevnitř i zvnějšku.

Ručníky

Oděv můžete vysušit také s pomocí suchých ručníků, které absorbují tekutinu z mokrého oděvu. Jednoduše rozprostřete oděv na rovnou plochu (stůl, čistá podlaha) na něj dejte ruční a zarolujte. Tlakem se snažte vymačkat co nejvíce vody z oděvu, která se vsákne do suchého ručníku. Možná bude potřeba několikrát vyměnit ručník.

4 1 vote
Article Rating
Může se hodit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments