Jak rychle vyléčit rýmu – Aneb jak se rychle zbavit rýmy

Probudíte se s bolestí v krku. Pak přijde kašel, kýchání a ucpaný nos nebo tekoucí rýma. Bohužel – lék na rýmu nebo běžné nachlazení neexistuje. Prostě si to musíme protrpět. Ale s těmito inteligentními typy můžete najít rychlejší úlevu.

Berte to s klidem

Když jste nemocní, vaše tělo tvrdě bojuje proti infekci. Potřebuje více energie než obvykle. Zůstaňte doma a dělejte svou každodenní rutinu v klidu, dokud se nebudete cítit lépe.

Vyležte to

Povalování na gauči pomáhá, ale nezůstávejte vzhůru pozdě do noci u televize. Večer se přesuňte do postele a spěte. Pokud vás příznaky nemoci obtěžují v noci, zkuste si přidat další polštář pod hlavu, abyste uvolnili tlak v dutině a usnadnili dýchání.

Hodně pijte

Velké množství tekutin potlačuje tvorbu hlenu. Zabraňuje také bolesti hlavy a únavě, které způsobuje dehydratace. Vyhněte se kávě a alkoholu – které dehydratují.

Kloktejte slanou vodu

Je to dobrý způsob, jak uklidnit puchýře v krku. Slaná voda snižuje otoky a uvolňuje hlen. Rozmícháme jednu čtvrtinu až polovinu lžičky soli v šálku teplé vody a několikrát za den kloktejte.

Pijte horké nápoje

Teplo může také zmírnit příznaky nachlazení jako bolest v krku a únava. Zkuste popíjet bylinný čaj, citronovou vodu nebo teplý vývar.

Dejte si lžíci medu

Med uklidňuje krk a kašel. Přidejte ho do šálku s čajem nebo citronové vody. Nedávejte med dětem mladším než 1 rok.

Dejte si horkou sprchu

Vdechování páry může zvlhčit poškrábání krku a nosu, stejně tak uvolňuje tlak. Teplo může také pomoci uvolnit všechny bolesti svalů.

Použijte léky dostupné v lékárně

Některé z nich vám mohou poskytnout úlevu – například sprej do nosu na ucpaný nos nebo pastilky na bolavý krk. Užívejte je podle pokynů a nedávejte je dětem mladším 6 let bez souhlasu lékaře.

Dejte si kuřecí vývar

Výzkum ukazuje, že kuřecí polévka může uklidnit zánět v těle. To může ulehčit některé z vašich příznaků, jako jsou bolesti a ucpaný nos. A co víc, toto jídlo má také tekutiny a kalorie, které dodávají energii tělu.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na