Jak rychle zabírají antibiotika – Za jak dlouho zaberou?

Antibiotika jsou léky používané pro bakteriální infekce. Když užijete antibiotikum, váš trávící systém ho dopravuje po celém těle. V určitém okamžiku dosáhne infekce a napadá bakterie. Antibiotikum obvykle začíná pracovat po několika dnech. Nicméně to neznamená, že všechny bakterie jsou zničeny a vy můžete antibiotika přestat užívat. Pokud opakovaně opakujete tuto nedokončenou léčbu, bakterie ve vašem těle mohou vyvinout rezistenci vůči antibiotikům a o to těžší pro vás bude vyléčit se.

Za jak dlouho zaberou antibiotika?

Antibiotika zaberou téměř okamžitě, jakmile dosáhnou infikované oblasti (10-24 hodin). Antibiotika jsou však jako armáda a nemohou porazit bakterie/infekci, dokud nemají čas shromáždit se a zahájit nonstop útok (24-48 hodin). Antibiotika se musí v těle vybudovat pomalu, aby byla účinná. Proto užíváte dávky, které užíváte v určitém časovém období.

Jak brát antibiotika?

Berte pouze antibiotika, které vám lékař předepsal na tuto konkrétní chorobu (pokud máte nedoužívaná antibiotika z minula, již je neužívejte znovu). Antibiotika užívejte podle toho, jak vám stanovil lékař. Může se stát, že po 48 hodinách od začátku užívání se cítíte natolik dobře, že jste v pokušení přestat antibiotika užívat. Odolejte tomuto pokušení a skutečně užívejte antibiotika tak dlouho a tak často, jak vám předepsal lékař.

Vedlejší účinky antibiotik

Antibiotika mohou způsobit řadu vedlejších účinků. Nevolnost, průjem a alergické reakce jsou některé známé vedlejší účinky antibiotik. Antibiotika mohou také zabíjet přirozeně se vyskytující bakterie, které chrání tělo před infekcí kvasinek, takže kvasinkové infekce jsou poměrně časté během užívání antibiotik. Zeptejte se svého lékaře, jaké vedlejší účinky se mohou vyskytnout u konkrétního antibiotika. Vždy kontaktujte svého lékaře, pokud jsou nežádoucí účinky závažné nebo znepokojující.

Může se Vám hodit:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na