Jak rychle zhubnout – Poradíme jak na to

Pokud se snažíte zhubnout rychle, častokrát narážíte na různé „nebezpečné“ diety, které vám slibují ztrátu hmotnosti v řádech pět a více kilogramů za týden. Takové hubnutí rozhodně není zdravé. Existuje však způsob, jak můžete potlačit nadváhu a začít se lépe cítit – i když zde hraje svou roli čas. Nemusíte při tom hladovět, investovat do nebezpečných doplňků na hubnutí nebo zdvojnásobit své cvičení.

Místo toho vyzkoušejte tento flexibilní přístup, který vám umožní hubnout, ale zcela nezničí váš život.

1. Pijte hlavně vodu

Sportovní nebo energetický nápoj, ovocné smoothie nebo lehké pivo – každá porce obsahuje asi 100 kalorií. Přesto vás tyto nápoje neuspokojují způsobem, jakým činí jiných 100 kalorií, takže jsou odpadem. Jiné tekutiny mohou mít vysoký obsah sodíku a uhlohydrátů, které vaše tělo donutí zadržovat vodu.

Na druhou stranu voda má nulové kalorie a sacharidy a málo sodíku. Navíc pomáhá vyplavit nadměrnou hmotnost vody, stejně tak posiluje váš metabolismus.

2. Vyměňte rafinované sacharidy za zeleninu

Jednoduché sacharidy v bílé rýži, těstovinách a pečivu jsou stráveny velice rychle, takže po nich máme rychle hlad. Místo toho nahraďte tyto potraviny zdravějšími celozrnnými alternativami nebo zeleninou. Například místo klasické rýže si připravte rýži z květáku (nastrouhejte květák, povařte a máte hotovo). Zelenina obsahuje komplexní sacharidy, které naše tělo tráví pomaleji. To znamená delší pocit sytosti.

3. Cvičte kardio 30 minut denně

Pokud si vyberete kardio cvičení, které zapojí více svalů současně, spálíte nejvíce kalorií. Vhodný je spinning, kardio kickboxing, bootcamp. Pokud si navíc dáte hodinu před cvičením kávu, spálíte více kalorií (doporučuje se černá káva nebo káva s odstředěným mlékem).

4. Sex každý večer

Když jste při sexu nahoře, znamená to, že se houpáte, a čím více jste aktivní, tím více kalorií spálíte – až na 144 za 30 minut. Sex také pumpuje hladiny endorfinů, které vám pomohou vyhnout se chuti na jídlo.

Může se hodit

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na